VPRAŠANJE
Sem na porodniški in sem prejela vabilo na sodišče kot priča. Zanima me ali je porodniška razlog da se opravičim in ne oddeležim?
ODGOVOR
Opravičite se lahko, vendar je odločitev o tem, ali gre za opravičeno ali neopravičeno odsotnost v rokah sodnika. Načeloma upoštevajo tovrstna opravičila.