Spoštovani,
zaradi bolezni sem bila odsotna iz dela v petek, soboto, nedeljo in ponedeljek. Delodajalec mi je za soboto in nedeljo to upošteval kot 16 ur minusa, ki jih morem nadoknaditi. Zdravniško opravičilo sem delodajalcu dala takoj ob povratku na delo, ravno tako sem ga obvestila o odsotnosti zaradi bolezni. Delam v turizmu.
Je tako ravnanje skladno z Zakonom o pogodbenih razmerjih?
ODGOVOR
V kolikor ste za navedeno odsotnost od petka do ponedeljka dobili zdravniško potrdilo za upravičeno odsotnost zaradi bolezni in ste ob nastopu bolezni skladno z morebitnimi internimi navodili pri vašem delodajalcu o tem tudi obvestili delodajalca, potem vam delodajalec za navedeno obdobje ne more šteti kot neupravilčeno odstonost in vam iz tega naslova voditi 16 ur minusa.