Zgodba je naslednja: sem invalidka III. kategorije. Razporejena sem na delovno mesto, ki ga je invalidska komisija zavrnila. Delodajalec pravi, da drugega delovnega mesta, ki bi ustreza mojim omejitvam v podjetju ni.
Zanima me, kaksna je sedaj naloga delodajalca? Na katerem delovnem mestu naj opravljam delo, če ni nobeno ustrezno? A imam pravico biti doma ali v bolniškem staležu ter čakati na razplet dogajanja? Problem je v tem, ker mi delovno okolje uničuje že tako dotrajano zdravje.
ODGOVOR
Glede na Odločbo komisije, vam mora delodajalec zagotoviti ustrezno delo. Če ne :
• Ostanete doma oz. na bolniški
• Vam mora sedanji delodajalec priskrbeti ustrezno delo pri drugem delodajalcu.
Če delodajlec tega ne izpolni, ga lahko prijavite pristojnemu Inšpektorju za delo ali zaradi kršitev delovnopravne zakonodaje prosti njemu vložite ustrezno tožbo.