VPRAŠANJE
Zanima me, ali grem med dopustom lahko na bolniško.
ODGOVOR
Spoštovani!
V kolikor med dopustom zbolite ali se poškodujete, vsekakor lahko koristite bolniški stalež. Postopek odobritve je enak kot pri običajni bolniški. Delodajalec vpogled v potrdilo o odobritvi staleža lahko opravi po elektronski poti, morate pa ga s tem seznaniti. Dopust se vam v tem primeru prekine in ga lahko koristite kasneje.
Na vas je torej odločitev, ali boste v primeru bolezni ali poškodbe prekinili dopust in koristili bolniški stalež, ali pa kljub poslabšanju zdravstvenega stanja še naprej ostali na dopustu. Izpostavili pa bi, da bi vam v običajnem primeru takšnem koriščenju bolniške pripadalo le 80% nadomestilo plače.