temno

Med dopustom bolniški stalež

VPRAŠANJE

Zanima me, ali grem med dopustom lahko na bolniško.
 
ODGOVOR

Spoštovani!
 
V kolikor med dopustom zbolite ali se poškodujete, vsekakor lahko koristite bolniški stalež. Postopek odobritve je enak kot pri običajni bolniški. Delodajalec vpogled v potrdilo o odobritvi staleža lahko opravi po elektronski poti, morate pa ga s tem seznaniti. Dopust se vam v tem primeru prekine in ga lahko koristite kasneje.  
 
Na vas je torej odločitev, ali boste v primeru bolezni ali poškodbe prekinili dopust in koristili bolniški stalež, ali pa kljub poslabšanju zdravstvenega stanja še naprej ostali na dopustu. Izpostavili pa bi, da bi vam v običajnem primeru takšnem koriščenju bolniške pripadalo le 80% nadomestilo plače.
 
 
 
 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Sorodni prispevki

Poškodba ali prometna nesreča?

Preverite možnosti za odškodnino z brezplačno oceno primera.

🔒 Vaši podatki so varni in zaščiteni. mojaodskodnina.si