temno

Nesreča smučarja v tujini

VPRAŠANJE

Kako ravnati sedaj? Na smučanju v tujini sem trčil z drugo smučarko, oz. je ona trčila vame. Po padcu sem jo vprašal, če ji je kaj in je tožila o bolečini na prstu na roki. Dal sem svoje podatke in vprašal že želi še kakšno drugo pomoč in je dejala da ne. Po enem mesecu sem dobil na dom pismo od zavarovalnice, v katerem sprašujejo če imam urejeno nezgodno zavarovanje. Zraven je obrazec, katerega naj izpolnim in naj jim ga pošljem nazaj. Na obrazcu je samo vprašanje če imam zavarovanje. Pismo je prišlo po navadni pošti in v nemškem jeziku. LP Peter 

ODGOVOR

Peter pozdravljeni,

Če je ona trčila v vas in ste utrpeli poškodbo (obstajati mora medicinska dokumentacija), ter če imate njene podatke, lahko vi proti njej podate odškodninski zahtevek.

Če ste vi trčili v njo,  lahko ona proti vam poda odškodninski zahtevek.

Če je za situacijo krivo smučišče, se lahko dobi odškodnina s strani smučišča in sicer iz naslova odgovornostnega ali nezgodnega zavarovanja.

Za več informacij posredujte obrazec z dopisom in me pokličite.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Poškodba ali prometna nesreča?

Preverite možnosti za odškodnino z brezplačno oceno primera.

🔒 Vaši podatki so varni in zaščiteni. mojaodskodnina.si