temno

Vstop lastnika v najemniško stanovanje

VPRAŠANJE

Sem najemnik. Zanima me, ali lahko lastnik stanovanja tudi brez moje vednosti vstopi v stanovanje, ki mi ga je oddal v najem.
 
ODGOVOR

Spoštovani!
 
Skladno s Stanovanjskim zakonom (SZ-1) je najemnik je med drugim zavezan dopustiti lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu vstop v stanovanje za preveritev ravilne uporabe stanovanja, vendar največ dvakrat letno.
 
Glede na to, da zakon izrecno zahteva dopustitev oz. dovoljenje najemnika za vstop lastnika v stanovanje, je vstop brez vednosti ali najemnika nedopusten in nezakonit. Lastnik ima torej pravico dvakrat letno vstopiti v stanovanje, ki vam ga je oddal v najem, a vas mora predhodno o času vstopa obvestiti.
 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Sorodni prispevki

Poškodba ali prometna nesreča?

Preverite možnosti za odškodnino z brezplačno oceno primera.

🔒 Vaši podatki so varni in zaščiteni. mojaodskodnina.si