VPRAŠANJE
Lepo pozdravljeni,
mene zanima, moj fant ima enega otroka ki mora plačevati preživnino za njega. Ampak on ga ne sme videti in nekaj časa ni plačeval preživnine ker ni imel denarja. Zdaj pa ga mati tega otroka toži za ta denar. Prosim vas da mi pomagate.
Hvala MARTINA
ODGOVOR
Pozdravljeni,
Tisti od staršev, pri katerem otrok ne živi, je po zakonu dolžan plačevati preživnino in sicer ne glede na stike z otrokom.Preživnina je namreč namenjena tekočim stroškov otroka.