VPRAŠANJE
Pozdravljeni,
delodajalec mi je obljubil pogodbo o avtorskem delu, vendar mi je ni hotel dati pred začetkom dela. Zaradi tega sem po dobrem mesecu prenehal z delom. Zanima me, ali lahko kako dobim denar za opravljeno delo v tem času?
Hvala
ODGOVOR
Za opravljeno delo ste upravičeni do plačila, zato ga zahtevaje od delodajalca oz. vašega sopogodbenika. Če dela ne bo želel plačati prostovoljno, morate čim prej vložiti tožbo.