Od 3.7.2008 sem v bolniški.5.1.2009 mi je delodajalec vročil odpoved pogodbe o zaposlivi iz poslovnega razloga s 45 dnevnim odpovednim – prenehanje 20.2.2009. Sedaj sem dobila odločbo ZZZS, ki pravi da sem od 24.1. do 3.3.2009 zmožna za delo v skrajšanem del.času – 4 ure.
Zanima me, kdaj mi preneha del.razmerje pri delodajalcu, ali je to 20.2. ali 3.3.2009.
Zahvaljujem se za odgovor!
ODGOVOR
V kolikor se boste na delovno mesto vrnila z dnem 24.01.2009 in opravljala delo, čeprav zgolj s polovičnim delovnim časom, vam bo, po našem mnenju, delovno razmerje prenehalo z iztekom odpovednega roka, torej dne 20.02.2009. Tretji odstavek 116. člena ZDR torej pride v poštev le v primeru polne odsotnosti z dela zaradi bolezni.