temno

Smo ob prepisu stanovanja dolžni skrbeti za svojca

VPRAŠANJE

Teta bi mi želela prepisati stanovanje v zameno, da bi skrbela zanjo. Zanima me ali bi po prepisu bila dolžna skrbeti zanjo oziroma kako lahko to urediva in kateri dokumenti so za to potrebni. Ali bi bilo potrebno plačati kakšen davek?

ODGOVOR

Spoštovani!
 
K oskrbovanju tete v zameno za prenos lastništva nad zadevno nepremičnino (stanovanjem), bi bili zavezani le v kolikor bi se vi v to pogodbeno zavezali. Za tak primer bi bila najustreznejša pogodba o preužitku, v kateri se vi kot prevzemnik v zameno za prenos lastništva nad nepremičnino zavežete teti nuditi v pogodbi dogovorjeno oskrbo. Pogodba o preužitku se sklene v obliki notarskega zapisa, pred notarjem, za sklenitev pa potrebujete identifikacijski osebni dokument. Ker se pogodba o preužitku šteje za odplačno pogodbo, bi bil prenos lastništva nad nepremičnino enako davčno obremenjen kot pri prodaji. 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Sorodni prispevki

Poškodba ali prometna nesreča?

Preverite možnosti za odškodnino z brezplačno oceno primera.

🔒 Vaši podatki so varni in zaščiteni. mojaodskodnina.si